İTÜ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bilişim, Denizcilik ve Elektrik-Elektronik Teknoloji alanlarında eğitim ve öğretim yapılmaktadır. Okulumuz 1 yılı hazırlık olmak üzere 5 yıldır. Okulumuzda Anadolu Teknik Programı uygulanmaktadır. Bu sebeple zorunlu staj sadece yazın ve 40 iş günüdür. 12. sınıfta mesleki eğitim yoktur ve sadece üniversite sınavına hazırlık yönünde akademik paket uygulanmaktadır. Hazırlık, 9. ve 10. sınıflarda proje çalışmaları ön planda iken, 11. ve 12. sınıflarda YKS ağırlıklı çalışmalar ön plandadır. Öğrencilerimizin İTܒye girmeleri için yoğun çalışmalar yapılmaktadır. Okulumuz hakkında sıkça sorulan sorular ve cevapları aşağıdadır.

Web sitelerimiz, sosyal medya hesaplarımız, e-posta ve telefon numaramız

https://itumtal.meb.k12.tr  

http://www.itumtal.itu.edu.tr

http://itumtal.com

http://itumtal.com/belgeler    

https://www.youtube.com/itumtal 

https://twitter.com/itumtal

https://www.instagram.com/itumtal

https://www.linkedin.com/company/itumtal

Yıldız Mah. Çırağan Cad. No34A, 34349 Beşiktaş/İSTANBUL, itumtal@itu.edu.tr, 0212 261 24 20,

 

1. Okulun kuruluş felsefesi nedir?

Okulumuz, 16 Ocak 2019 tarihinde Millî Eğitim Bakanlığı ve İstanbul Teknik Üniversitesi arasında imzalanan protokole istinaden açılmış olup 2019-2020 eğitim-öğretim yılında faaliyete başlamıştır. Okulumuzda, İstanbul Teknik Üniversitesinin sahip olduğu akademik birikim ve tecrübe ortaöğretim düzeyinde yeniden yorumlanarak sektörlerin ihtiyaç duyduğu nitelikli iş gücü yetiştirilmekte, akademik olduğu kadar meslekî bakımdan donanımlı bireylerin yükseköğretime devam etmesine yönelik eğitim-öğretim faaliyetleri yürütülmektedir.

 

2. Okulun misyonu ve vizyonu nedir?

Misyonumuz: Okulumuzun varlık nedeni, eğitim alanımız olan mesleklerin öğretiminin devamını temin ve bu öğretimin gelişimi için yükseköğretime imkân hazırlayan, öğrencilerin üretkenliklerini destekleyen, meslek eğitiminde teknolojik gelişmelere ve yeniliklere açık ve yenilikleri yakından takip eden donanımlı bireyler yetiştirmektir.

Vizyonumuz: Ülkemizin ihtiyaç duyduğu donanıma sahip bireyler yetişmesinde öncü ve küresel ölçekte başarı seviyesi yüksek, meslekî ve teknik eğitimde lider okul olmaktır.

 

3. Okul proje okulu mudur?

Okul, protokole bağlı kurulmuş bir proje okuludur. AR-GE lisesidir. Döner sermayesi bulunmaktadır.

 

4. Okulda hangi alanlar ve dallar bulunmaktadır?

Okulumuzda Bilişim Teknolojileri, Denizcilik ve Elektrik-Elektronik Teknolojileri alanları bulunmaktadır. Meslekî ve teknik ortaöğretimde öğrenciler 9. Sınıfta alan dersleri başlamaktadır. 10. sınıfta dal eğitimleri devam etmektedir. Buna göre;

• Bilişim Teknolojileri alanı öğrencileri Yazılım Geliştirme dalında,

• Denizcilik alanı öğrencileri tercihleri doğrultusunda oluşturulacak gruplara göre Güverte İşletme dalı, Gemi Makineleri İşletme dalı ya da Gemi Elektroniği ve Haberleşme dalında,

• Elektrik-Elektronik Teknolojileri alanı öğrencileri Endüstriyel Bakım Onarım dalında

öğrenim görecektir. 

 

5. Okula nasıl kaydolabiliriz?

Okulumuz, Liselere Geçiş Sınavı (LGS) ile öğrenci almaktadır. Öğrenci yerleştirme ve kayıt işlemleri, merkezî olarak Millî Eğitim Bakanlığı tarafından LGS puan üstünlüğüne göre gerçekleştirilmektedir. Okulumuza kayıt için herhangi bir mülakat, uygulama sınavı vb. gerçekleştirilmemektedir.

Denizcilik alanına kayıt hakkı kazanan öğrencilerin “Gemiadamı Sağlık Raporu” almaları gerekmektedir. Bu raporun zamanında okula teslim edilmemesi durumunda kayıt hakkı yitirilmektedir. Denizcilik alanı öğrencileri LGS sonuçlarında bir başka okula da önceden kayıt hakkı kazanmaktadır. Denizcilik alanına kayıt yaptırmaz ise kazandığı diğer okul ve/veya alanda okuma hakkına sahiptir.

 

6. Öğrenci kontenjanları ve puanları nedir?

Okul nakil puan bigileri https://e-okul.meb.gov.tr/OrtaOgretim/OKL/OOK06006.aspx adresinden öğrenilebilir.

 

7. Öğrenim süresi ne kadar?

Okulumuzda öğrenim süresi Hazırlık+4 yıl olmak üzere toplam 5 yıldır.

 

8. Hazırlık sınıfı okumak zorunlu mu?

Hazırlık sınıfımız hayata hazırlık olduğu için öğrencilerimizin hazırlık okumasını tavsiye ederiz. Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliğinin 60. maddesinin 3. fıkrasına göre hazırlık sınıfı okumak istemeyen öğrenciler için eğitim-öğretim yılının ilk haftası içinde yeterlik sınavı düzenlenir. Öğrenciler, bu sınava velilerinin yazılı talebi üzerine katılabilirler. Yeterlik sınavına girmek isteyen öğrenciler İngilizce ve Türkçe dersinden sınava alınırlar. Her iki dersten de en az 70 puan alan öğrenciler hazırlık sınıfı okumadan 9. sınıfa devam edebilir. Yeterlik sınavına girerek her iki dersten de en az 70 puan alamayan öğrenciler hazırlık sınıfına devam eder.

 

9. Şubeler nasıl oluşturuluyor?

Hazırlık sınıfında öğrenim görecek öğrenciler, bölümünden bağımsız şubeye ayrılır. 9. ve 10. sınıflarda aynı alanda öğrenim gören öğrenciler bir araya getirilerek şubeler oluşturulmaktadır.11. ve 12. sınıflarda Akademik Paket uygulanır.

 

10. Öğrenciler hangi dersleri görüyor?

Okulumuzda uygulanan Hazırlık sınıfı ders çizelgesi MEB Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının 24.06.2019 tarih ve 16 sayılı kararına, 9-10-11-12. sınıflarda uygulanan ders çizelgesi ise MEB Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının 23.03.2020 tarih ve 9 sayılı kararına göre aşağıdadır (ayrıntı için http://meslek.eba.gov.tr/protokolhdc.php).

Ders saatlerinin sınıflara göre dağılımı  
Dersler Haz 9 10 11 DYK 12 SP
Türk Dili ve Edebiyatı 4 5 5 5   5 4
Matematik 3 6 5 4     9
Fizik   2 2 2 2   6
Kimya   2 2 2 2   4
Biyoloji   2 2 1 2   3
Tarih   2 2 2     2
Çoğrafya   2 2       2
Felsefe     2 2     1
İngilizce 24 5 2 2   2  
Beden Eğitimi ve Spor 2            
Görsel Sanatlar/Geometri 2 2 2 2      
T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük           2  
Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi   2 2 2   2  
Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü       1      
Rehberlik 1 1 1 1   1  
Veri Madenciliği   2          
Meslek Dersi   9 14 17   0  
Bilişim 4 9 14 17   0  
Denizcilik 4 9 14 17   0  
Elektrik Elektronik 4 9 14 17   0  
Mesleki Gelişim/hedef İTÜ   2          
Sosyal Faaliyetler 2 2 2        
Ahilik Çalışmaları 1 1 1        
Proje Çalışmaları 1 1 1        
Girişimcilik, hayatı idame ve adabı muaşeret 2            
Toplam 46 46 47 49 43
NOT: Okul imkanları ölçüsünde 11 ve 12. sınıflarda akademik paket uygulaması yapılacaktır. Kırmızı renkler ihtiyaçlar doğrultusunda belirlenmektedir.

 

Destekleme Yetiştirme Kursları ihtiyaç ve talepler doğrultunda açılacaktır. Seçmeli ders ve akademik destek dersleri, öğrencilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda yükseköğretime hazırlanmaya yönelik dersler arasından belirlenmektedir. Okul yönetimi tarafından verilmesi ön görülen seçmeli dersler (Akademik sayısal), çizelgede kırmızı renkle gösterilmiştir.

Alan dersleri, MEB Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının yayınlamış olduğu ders havuzunun içerisinden alan öğretmenlerinin belirleyeceği derslerden oluşacaktır.

Detaylı bilgi için http://megep.meb.gov.tr/ adresini incelemeniz öneririz.

 

11. Dersler saat kaçta başlayıp saat kaçta bitiyor?

Ders giriş-çıkış saatlerine okul öğretmenler kurulu tarafından karar verilmektedir. Her eğitim-öğretim yılında değişim gösterebilmekle birlikte 2022-2023 eğitim-öğretim yılı için ders giriş-çıkış saatleri genel olarak 08.00-16.50 arasında olması beklenmektedir.

 

12. Öğrenci takım çalışmaları

Okulumuzda sosyal faaliyetler, Ahilik çalışma takımları ve proje çalışmaları için her hafta belirli zamanlar ders programına eklenmektedir. Sosyal faaliyet takımları ve proje takımları öğrenciler tarafından oluşturulmaktadır. Ahilik çalışma takımları üyeleri ise meslek öğretmenleri tarafından belirlenmektedir. 2022-2023 eğitim ve öğretim yılında 100'ün üzerinde takım yer almaktadır.

Sosyal faaliyet takımları

2022-2023 eğitim ve öğretim yılında ortalama 20 civarında farklı sosyal faaliyet takımı yer almıştır. Bunlardan bazıları satranç, zeka ve akıl oyunları, manga, müzik, Osmanlıca, futbol, basketbol, gastronomi, İngilizce konuşma, Almanca, vs.’dir.

Proje takımları

2022-2023 eğitim ve öğretim yılında başta TÜBİTAK, Teknofest olamk üzere çok farklı takımlar çalışmalarını yürütmüşlerdir. Aerobant, Akıllı Ev, Akıllı Öğünler, Akıllı Saat, Anlaçöz, Apex Bilişim, Apirov, Arı Bilişim, Ases, Aşiyan, Bee Machıne, Delta ROV, Denizcilikte Korsanla Mücadele, Dimension, Dimension VR, Dolunay, Ebabil, Elektrokart, Energy Cycle, Enerji Harmanı, Erasmus Araba, Fulminare, Gökkurt, Harezmi, HealTech, Helilkopter, Heliod, ISrapp, Isrota, ITUMTAL Robotics, İMR Robotaksi, İST_MEM Hilal, İstanbul Roket Takımı, İTÜ MTAL EV, İTÜ MTAL EV 2, Kodri, Kraber, Metan Gazi Üretme, Moon Infinity, Nautilus, Okyanus, OringeAid, Paskal, Reen, Revan, Robor Takımı, Roket Takımı, SEİN 3D, Sıvıbu, Sweet Fix Team, Şafak, THT, Tohoku, TO-KA, Tufan, Ülgen, Yapay Zeka Matematik

Ahilik takımları

İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğü, MÜSİAD ve Eğitime Destek Platformu arasında Ahilik Kültürü ile Millî Üretim Hareketi İş Birliği Protokolü imzalandı.  İTÜ MTAL aşağıdaki gibi 30 takım ile 2030'lara hazırlanıyor. Farklı sınıflardan öğrenciler alanlarına göre bir araya gelerek eğitim-öğretim dönemi boyunca konu ile ilgili çalışmalarını makale düzeninde hazırlıyorlar. Çalışmalarını Gençler Bilim, Teknoloji, Araştırma ve Geliştirme Bilgi Şöleninde (GEBİTAG), Youth Science Technology Research Development Symposium, İngilizce olarak sunuyorlar. https://www.itumtal.com/belgeler/sempozyum/

Bilişim Teknolojileri Alanı Ahilik Takımları Denizcilik Alanı Ahilik Takımları Elektrik-Elektronik Alanı Ahilik Takımları

Mobil Uygulama Geliştirme

Denizcilikte İnsan-Bilgisayar Etkileşimi

Fabrika otomasyonu

Oyun Tasarımcısı / Programcısı

Denizcilikte Enerji yönetimi

Akıllı şehirler

Yapay Zeka - Makine Öğrenmesi

Denizcilikte Artırılmış ve Sanal Gerçeklik

Biyomedikal elektronik

Siber Güvenlik

Denizcilikte Büyük veri analizleri

3D tasarım

Görüntü İşleme

Gemilerde dijitalleşme

Enerji harmanı

Grafik Tasarım

Denizcilikte Siber Güvenlik

Elektrikli araçlar

Web Uygulama Geliştirme

Otonom Gemiler

Drone uygulamaları

Robotik ve Kodlama

Denizcilikte Otomasyon

Robotik uygulamalar

Kriptoloji

Denizcilikte Oyunlaştırma

GSM sistemler ve mobil uygulamalar

Arttırılmış - Sanal Gerçeklik

Denizcilikte Mavi Ekonomi

Nesnelerin interneti

 

13. Okulda Destekleme ve Yetiştirme Kursları düzenleniyor mu?

Millî Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan Destekleme ve Yetiştirme Kursları ile öğrencilerimizin akademik gelişimlerine katkı sunacak dersler için hafta içi ve/veya hafta sonu destekleme ve yetiştirme kursları açılacaktır.

 

14. Okulda öğrenci kıyafeti var mı?

Okulumuzda öğrenci kıyafeti uygulaması vardır. Öğrenci kıyafetleriyle ilgili görseller aşağıda yer almaktadır.

 

 

 

15. Derslik başına öğrenci sayısı nedir?

Okulumuzda yer alan her üç alanın da kontenjanı 30’ar öğrencidir.

 

16. Staj yapmak zorunlu mu?

Öğrencilerimiz, yaz tatilinde 40 gün işyerinde eğitimle yükümlüdür. Kış döneminde staj yoktur.

 

17. Burs olanakları nelerdir?

İhtiyaç sahibi öğrencilerimize, velilerimizin bağışlarına bağlı olarak okul aile birliği tarafından imkanları dahilinde burs sağlanmaktadır.

 

18. Okul yurdu var mıdır?

Okulumuzun kız/erkek yurdu yoktur. İsteyen erkek öğrencilerimiz diğer okulların yurdundan faydalanabilir.

Genellikle şehir dışından gelen kız öğrencilerimiz Zübeyde Hanım MTAL, erkek öğrenciler Profilo MTAL yurdunda kalmaktadır.

 

19. Okuldaki beslenme olanakları nelerdir? Yemekhane var mı?

Okulumuzda tüm gün eğitim yapılmaktadır. Öğrencilerin güvenli bir ortamda öğrenimlerine devam etmesini temin etmek amacıyla öğrencilerin okul saatleri içerisinde okul dışına çıkışına izin verilmemektedir. Öğrenciler, beslenme ihtiyaçlarını okulda bulunan kantin ya da evde hazırlayarak yanlarında getirdikleri yiyecekler ile karşılamaktadır. Okulumuzda yemekhane bulunmamaktadır.

 

20. Okulda öğrenci servisi imkanı var mı?

Okulumuzda öğrenci servisi bulunmamaktadır.

 

21. Okulun öğretmen kadrosu nasıl belirleniyor?

Okulumuzun kuruluş belgesi olan protokole göre okulumuzun üst düzey yönetsel kararları İstanbul Teknik Üniversitesi ve Millî Eğitim Müdürlüğü yetkililerinden oluşan Protokol Yürütme Kurulu tarafından alınmakta ve uygulanmak üzere Millî Eğitim Bakanlığına öneri olarak sunulmaktadır. Okulda görevlendirilecek öğretmenlerin tespitiyle ilgili işlemler Protokol Yürütme Kurulu tarafından gerçekleştirilir. İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından okulda görevlendirilmesi uygun görülen öğretmenler arasından Protokol Yürütme Kurulu tarafından özgeçmiş incelemesi, yüz yüze görüşme ve örnek ders anlatımına göre değerlendirme yapılmakta, uygun görülen öğretmenler bir eğitim-öğretim yılı için geçici görevle tam/kısmi zamanlı olarak okulda görevlendirilmektedir. Eğitim-öğretim yılı sonunda okul yönetimi, öğretmenlerle ilgili değerlendirme yaparak Protokol Yürütme Kuruluna sunmaktadır. Protokol Yürütme Kurulu, okul yönetiminin değerlendirmelerini göz önünde bulundurarak okula kadrolu olarak atanması ön görülen öğretmenleri Millî Eğitim Bakanlığına bildirir. Nihai karar Millî Eğitim Bakanlığı tarafından verilmektedir.

 

22. Psikolojik danışma ve rehberlik servisi var mı?

Okulumuzda psikolojik danışma ve rehberlik servisi bulunmaktadır. Önleyici ve gelişimsel rehberlik anlayışıyla hareket edilen psikolojik danışma ve rehberlik servisimizde öğrencilerin bilişsel, sosyo-duygusal gelişimlerinin izlenmesi ve desteklenmesine yönelik çalışmalar ile meslekî rehberlik çalışmaları yürütülmektedir. Bunların yanında bireysel veli görüşmeleri ve veli bilgilendirme seminerleri de gerçekleştirilmektedir.

 

23. Okula kaydolan bir öğrenci üniversiteye gidebilir mi?

Yalnızca okulumuza değil herhangi bir meslekî ve teknik ortaöğretim kurumunu bitirmiş bir öğrencinin üniversiteye gitmesinin önünde puan kısıtlaması vb. gibi bir engel bulunmamaktadır

 

 24. Üniversiteye sınavsız geçiş imkânı var mı?

Okulumuzdan üniversiteye sınavsız geçiş imkânı bulunmamaktadır. Diğer okullar ile eşit şartlarda yerleştirme yapılmaktadır.

 

25. Okulunuzu neden tercih etmeliyim?

  • http://www.itumtal.com/belgeler/adaylara/     

  • https://docs.google.com/spreadsheets/d/1IH6ZcYc_CfvGpYRjArhw9qQnx7iZWIgO/edit#gid=1072570594 bazı haberler

  • Hedefleriniz yetenekleriniz olduğuna güveniyorsanız,

  • Takımlar halinde, araştırma, geliştirme ve uygulama yapmayı sevip, sorunları şikayete değil, projeye dönüştürebiliyorsanız,

  •  Evrensel düşünüp, her alanda önde olacağınıza, disiplinli takım çalışması yapacağınıza,

  • Mesleki yetkinliği, Ahilik kültürünü, milli, manevi ve ahlaki değerleri ileriye taşıyacağınıza,

  • Lisede üniversite eğitimi, üniversitede uzmanlık yapacağınıza,

  • İnanıyorsanız,

  • 2023 Eğitim Vizyonu’nun temel amacı doğrultusunda, çağın ve geleceğin becerileriyle donanmış ve bu donanımı insanlık hayrına sarf edebilen, bilime sevdalı, kültüre meraklı ve duyarlı, nitelikli, ahlaklı bir insan olmak için İTÜ MTAL’i,

gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

 

26. Okulda ne tür sosyal-kültürel-eğitsel etkinlikler yürütülüyor?

Okulumuzda yürütülen faaliyetleri okulumuz web sitesi ve sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz. 2019-2020 eğitim-öğretim yılında ev sahipliği yaptığımız ve katıldığımız etkinlikler ile kurduğumuz iş birlikleri ve yürüttüğümüz diğer faaliyetlerin bazıları şunlardır:

05.09.2020      1. Dönem Veli Toplantısı

09.09.2020      2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Açılış Töreni (İstanbul Teknik Üniversitesi Ayazağa Yerleşkesi)

18.09.2019      Teknofest ziyareti

28.09.2019      Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Mahmut ÖZER’in okulumuzu ziyareti

01.10.2019      Beşiktaş Kaymakamı Önder BAKAN’ın okulumuzu ziyareti

22.10.2019      Öğretmenlerimize yönelik Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu seminerinin düzenlenmesi

23.10.2019      2023 Eğitim Vizyonu Meslekî ve Teknik Eğitim İstanbul Paneli ev sahipliği

04.11.2019      İTÜ Öğretim Üyesi – öğrenci eşleştirmesinin yapılması ve Danışmanıma Danışıyorum Projesinin başlaması

06.11.2019      16. İstanbul Bienali ziyareti

08.11.2019      38. TÜYAP Kitap Fuarı ziyareti

13.11.2019      Öğretmenlerimize yönelik Üstün Yetenekli Çocuklar ve Okul seminerinin düzenlenmesi

18.11.2019      Öğretmenlerimizin İstanbul Kalkınma Ajansı Proje Döngüsü Eğitimine katılması

02.12.2019      Kış Bahçesi Ekip Çalışması

02.12.2019      2023 Vizyon Belgesi – Birlikte Bir Yıl Programı katılımı

02.12.2020      Öğrencilerimizin Beşiktaş İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü ziyareti

03.12.2019      İTÜ Denizcilik Fakültesi ve Pirî Reis Üniversitesi ziyareti

05.12.2019      Temel Afet Bilinci Semineri (Prof. Dr. Mikdat KADIOĞLU – İstanbul Teknik Üniversitesi) ev sahipliği

13.12.2019      İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından öğrencilerimize yönelik Etkili Sunuş Teknikleri Eğitiminin düzenlenmesi

14.12.2019      Artırılmış Sanal Gerçeklik Kursunun (16 hafta sürecek) başlaması

14.12.2019      Ankara gezisi

30.12.2019      İlçe Millî Eğitim Müdürü Nesrin KAKIRMAN’ın okulumuzu ziyareti

31.12.2019      İnsansız Hava Araçları Uçuş Sistemleri Semineri (Dr. Mustafa HELVACI – İstanbul Teknik Üniversitesi) ev sahipliği

02.01.2020      Patent, Faydalı Model ve Tasarım Semineri (Derya KILIÇ & Süleyman ERYILMAZ – Adres Patent) ev sahipliği

07.01.2020      Aile Eğitim Programının (toplam 8 oturum) tamamlanması ve katılımcılara sertifikalarının teslimi

09.01.2020      Yıldızlı Semalardaki Haşmet, Uzayın Sırları Semineri (Zafer ACAR – Astrofizikçi, Bilgisayar Mühendisi) ev sahipliği

12.01.2020      TÜBİTAK – Türkiye Sanayi Sevk ve İdare Enstitüsü (TÜSSİDE)Bilim ve Teknoloji Kampına katılım

15.01.2020      Küresel Isınma ve Enfeksiyon Hastalıkları semineri (Prof. Dr. İlyas DÖKMETAŞ – Sağlık Bilimleri Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi, Şişli Hamidiye Etfal Enfeksiyon Hastalıkları AD Başkanı) ev sahipliği

15.01.2020      İTÜ ARI Teknokent Proje Geliştirme Planlama A.Ş. ile Okul-Sanayi İş Birliği İstanbul Modeli Protokolünün İmzalanması

15.01.2020      Türkiye Bilişim Derneği İstanbul Şubesi ile Okul-Sanayi İş Birliği İstanbul Modeli Protokolünün İmzalanması

15.01.2020      Elektrik Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi ile Okul-Sanayi İş Birliği İstanbul Modeli Protokolünün İmzalanması

15.01.2020      7 Renk İletişim Yapım Organizasyon Reklam ve Basım Yayın Hizmetleri San. ve Tic. Ltd. Şti. ile Okul-Sanayi İş Birliği İstanbul Modeli Protokolünün İmzalanması

17.01.2020      Şiir Dinletisi

29.01.2020      TRT Radyo 1’de Gün Ötesi programına katılım

06.02.2020      NETAŞ Genel Müdürlüğü ziyareti

12.02.2020      GençBizz İnovasyon Kampı katılımı

12.02.2020      İstanbul Modern Müzesi – Buluşma Projesi katılımı

12.02.2020      Öğrencilerimizin Beşiktaş Kaymakamı Önder BAKAN’ı ziyareti

12.02.2020      İTÜ Mezunlar Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Bülend TEMUR’un okulumuzu ziyareti

17.02.2020      İTÜ Kariyer Zirvesi katılımı

17.02.2020      İTܒde Kimya dersi (Prof. Dr. Ahmet GÜL) ve Calculus 2 dersi (PRof. Dr. Samet Yücel KADIOĞLU) katılımı

18.02.2020      İTÜ Kutup Araştırmaları Öğrenci Ekibi (PolSTeam) semineri ev sahipliği

25.02.2020      Yıldız Teknik Üniversitesi Eğitim Yönetimi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. İbrahim KOCABAŞ ve Dr. Mithat KORUMAZ’ın okulumuzu ziyareti

28.02.2020      Anlayarak Çok Hızlı Okuma Teknikleri Semineri (Dr. Muhsin KADIOĞLU – İstanbul Teknik Üniversitesi) ev sahipliği

28.02.2020      İTÜ Vakfı ile Okul-Sanayi İş Birliği İstanbul Modeli Protokolünün İmzalanması

01.03.2020      2. Dönem Veli Toplantısı & Kahvaltı

01.03.2020      Öğrenci Akrilik Resim Sergisi

03.03.2020      TRT Radyo 1’de Gün Ötesi programına katılım

04.03.2020      Sınıflar Arası Masa Tenisi Turnuvası Finali

10.03.2020      Türkiye Bilişim Derneğinin Dünyada ve Türkiye’deki Yeri ve Önemi Semineri (Deniz İlkay TİRYAKİ – Türkiye Bilişim Derneği İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı) ev sahipliği

10.03.2020      Bilişim Suçları, Sanal Ortamda Güvenli Kullanım ve Suç Karşısında Alınması Gereken Tedbirler Semineri (Ceyda CİMİLLİ AKAYDIN – Türkiye Bilişim Derneği İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi) ev sahipliği

12.03.2020      İMEAK Deniz Ticaret Odası, Gemi ve Teknelerin Bakım Onarımı Meslek Komitesi Başkanı Bülent ARSLAN’ın okulumuzu ziyareti

13.03.2020      İstanbul İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Murat ALTINÖZ’ün okulumuzu ziyareti

15.03.2020      Okul Müdürümüz Prof. Dr. Hüseyin TOROS tarafından Veri Madenciliği dersi verilmeye başlanması

24.03.2020      İTÜ MAGNET iş birliği ile siperlik üretiminin başlaması

30.03.2020      VERİYUM Bilişim ve Teknoloji Hizmetleri A.Ş. ile Okul-Sanayi İş Birliği İstanbul Modeli Protokolünün İmzalanması

30.03.2020      İTÜ Yabancı Diller Yüksek Okulu Öğretim Görevlisi Hande YALINATEŞ tarafından Akademik Makale Yazma derslerinin verilmeye başlanması

02.04.2020      Hava Kirliliği ve Analizinin Önemi Sanal Semineri (Prof. Dr. Şükrü DURSUN – Konya Teknik Üniversitesi) ev sahipliği

05.04.2020      Çevrimiçi Okul Aile Birliği Toplantısının gerçekleştirilmesi

09.04.2020      Veri Temelli Gelecek ve Veri Bilimi Sanal Semineri (Prof. Dr. M. Erdal BALABAN – Gelişim Üniversitesi) ev sahipliği

15.04.2020      Ticaret ve Sosyal Hayat Sanal Semineri (Yusuf CEVAHİR – Cevahir Holding Yönetim Kurulu Başkanı) ev sahipliği

18.04.2020      Evde Sanal Konser etkinliği

22.04.2020      Gelişen Teknolojilerin Denizcilik Sektörüne Yansımaları Sanal Semineri (Bülent ARSLAN – ARSKOM Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı) ev sahipliği

22.04.2020      Sanal Veli Akademileri açılış programı (Serkan GÜR – İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğü Meslekî ve Teknik Eğitimden Sorumlu Müdür Yardımcısı)

24.04.2020      Farklı Kültürleri Tanıma ve Ön Yargı Sanal Semineri (Uzman Psikolojik Danışman Ömer ZENGİN) ev sahipliği

29.04.2020      İnternet Güvenliği Sanal Semineri (Işıl BOY ERGÜL – Eğitim Teknolojileri Zirvesi Koordinatörü)

04.05.2020      İTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet KARACA ile öğrenci-veli sohbeti

06.05.2020      Denizciliğin Medya Okuryazarlığı Sanal Semineri (Gökhan Gültekin KARAKAŞ – Araştırmacı Gazeteci) ev sahipliği

06.05.2020      Kariyer Planlamasında Ailenin Rolü Sanal Veli Akademisi Semineri (Hilmi EREN – Uzman Psikolojik Danışman, Beşiktaş RAM Müdürü)

08.05.2020      Kaygılarımız Tanışma ve Baş Etme Sanal Semineri (Psikolojik Danışman Halil ÜNAL) ev sahipliği

13.05.2020      Yaşam Dengesi Sanal Veli Akademisi Semineri (Dr. Mehmet Akif KARAMAN – Kilis 7 Aralık Üniversitesi)

15.05.2020      Çatışma Çözme Becerileri Sanal Semineri (Psikolojik Danışman Elif SAN) ev sahipliği

18.05.2020      TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarları Destekleme Programı başvurumuzun kabul edilmesi

19.05.2020      Sanal Gençlik Şöleni – Şiir Dinletisi

20.05.2020      Ailede Karakter Güçleri ve Erdemler Sanal Veli Akademisi Semineri (Doç. Dr. Tuğba SARI – Akdeniz Üniversitesi)

22.05.2020      Zor Anlarla Baş Etme Yollarımız Sanal Semineri (Psikolojik Danışman Süeda KÜÇÜK) ev sahipliği

27.05.2020      Aile Odaklı Pozitif Genç Gelişimi Sanal Veli Akademisi Semineri (Dr. Hasan EŞİCİ – Hasan Kalyoncu Üniversitesi)

29.05.2020      Gelecek Kaygısı Sanal Semineri (Psikolojik Danışman Yasemin PETEK) ev sahipliği